Rýchle upratovanie domu

13. septembra 2021

Ako rýchlo upratať dom – 5 skvelých rád

Ako upratať dom a všeobecne upratovanie je vždy vec každej domácnosti, ale všetci by chceli mať svoj domov uprataný 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Nie vždy je to však možné. Poprední zahraniční interiéroví dizajnéri ale prezradili, ako oklamať návštevy a navodiť pocit čistého domova, aj keď ste reálne neupratovali. V úvode prezradíme, že k hlavným tipom patrí zapálená sviečka. Možno ste zaskočení, no sviečka vie vykúzliť sviežu atmosféru aj uprostred akéhokoľvek neporiadku.

Upratať dom len tak „na oko“?

Pracovný a spoločenský život nás často robí zaneprázdnenými a na dôkladné upratovanie niekedy nevystane čas. Potom už len dúfame, že k nám nezavíta vopred neohlásená návšteva a že hostia sa nebudú detailne obzerať okolo seba. Podľa niektorých dizajnérov existuje riešenie aj v takomto prípade a my vám ponúkame rady, ako ako prebieha profesionálne upratovanie domu „na oko“.

Upratovanie domu - sviečka v izbe

Zapálená sviečka a 5 minútové upratovanie

K hlavným tipom patrí vždy zapálená sviečka. Tá ponúka sviežu atmosféru a príjemne voňajúce prostredie, čo dokáže odpútať pozornosť od neporiadku naokolo. K ďalším radám od popredných dizajnérov patrí, že uprataný domov nemusí byť vždy úplne čistý, no musí vyzerať usporiadane. Stačí dať na svoje miesto stoličky, uhladiť prikrývky a natriasť vankúše. Netrvá to viac než 5 až 10 minút, no zmeníte tým celkový vzhľad priestoru. Ten zrazu vyzerá „nadýchane“ a hostí ani nenapadne myslieť si, že ste neupratovali.

Čistiace prostriedky na upratovanie domu

Na upratovanie domu použite vždy niečo voňavé

Ak sú hostia už za dverami, pocit čistoty môžete navodiť utieraním bokov nábytku voňavými utierkami. Tie rovnako vytvárajú ilúziu, že dom bol práve vyčistený, pretože vôňa čistiacich utierok zostáva v ovzduší. Za zmienku stojí aj rada týkajúca sa čistiaceho prostriedku na sklo. Ten nastriekajte vo vestibule alebo v blízkosti vchodových dvier.

Upratovanie domu - hlavné objekty

Vyčistené povrchy a správny úložný priestor

Perfektnú čistotu vie navodiť aj to, ak poutierate len dôležité „objekty“, myslí sa tým kuchynská linka, pracovný či jedálenský stôl a tiež kúpeľňa. Udržiavanie povrchov bez akýchkoľvek nečistôt pomôže každej domácnosti cítiť sa čistejšie. Pri upratovaní, ktoré je len „na oko“ pomáha tiež vhodne zvolený úložný priestor. Do tohto priestoru môžete narýchlo skryť všetko, o čom si myslíte, že by pôsobilo špinavo alebo rušivo. S vhodnými úloňými pristormi vám radi poradíme a zahrnieme ich do vášho interiérového dizajnu. Správne úložisko je kľúčom k tomu, aby bol každý priestor dobre organizovaný. Upratovanie domu je už na konci. Posledný tip je strategický.

žena v obývačke so šálkou v ruke

Návštevu usaďte do jednej miestnosti

K posledným tipom ako na rýchle upratovanie domu patrí, že stačí upratať len hlavnú miestnosť, do ktorej uvediete návštevu. Potom pozatvárajte všetky dvere – do kúpeľne, práčovne, spálne, detskej izby a podobne. Návšteva tak nebude mať možnosť nahliadnuť tam a uvidí len jedinú miestnosť (napríklad obývačku), na ktorú zameria svoju pozornosť.

Upratať celý dom u mnohých ľudí nepatrí medzi tie najobľúbenejšie činnosti, preto odporúčame takto upratovať naozaj len v krajných prípadoch. Veď predsa čistota znamená pol života.

Tiež vás bude zaujímať