interiérový dizajnér vyberá farbu

13. septembra 2021

Interiérový dizajnér – 6 dôvodov prečo si ho najať

Interiérový dizajnér je špecialistom vo svojom obore. Dokáže efektívne počúvať požiadavky svojich klientov a pretaviť ich do výsledku, ktorý bude vďaka kombinácii osobitého štýlu klienta a odbornosti dizajnéra vkusný aj praktický. Nemáme na mysli však dizajnérov z predchádzajúceho článku „Zbabrané interiéri„, ale profesionálov na správnom mieste.

Či už zariaďujete nový dom, alebo renovujete staršiu stavbu, služby interiérového dizajnéra môžu váš interiér posunúť na vyššiu úroveň. Hoci si myslíte, že keď si interiér navrhnete sami, ušetríte, no opak môže byť pravdou. Spoločne sa pozrieme na to, aké výhody vám prinesú služby profesionálneho interiérového dizajnéra.

šetrenie peňazí pri návrhu interiéru

Interiérový dizajnér šetrí peniaze

Vyškolení interiéroví dizajnéri majú dostatočné skúsenosti na to, aby nerobili drahé chyby. Ak by ste si interiér navrhli svojpomocne a po čase by ste zistili, že miestnosť síce vyzerá pekne, no necítite sa v nej komfortne, rekonštrukcia by vás vyšla draho.

skúsenosti interiérového dizajnéra

Má dlhoročné skúsenosti

Hneď v úvode si treba ujasniť jednu vec, a síce, že interiérový dizajnér je profesionál, ktorý roky študoval a neskôr praxou získal v tejto oblasti bezkonkurenčné odborné znalosti. Má prehľad o najnovších trendoch, ktoré vedia vďaka svojim zručnostiam hladko zakomponovať do interiéru.

interiérový dizajnér zostaví rozpočet

Zostaví rozpočet

Každý pozná svoj rozpočet a má vyhradený určitý obnos peňazí, ktorý by chcel investovať. Ak sa do zariaďovania interiéru pustíte sami, ľahko sa môže stať, že túto sumu „prestrelíte“. Šikovný interiérový dizajnér si stanovenú sumu kvôli svojim organizačným schopnostiam dokáže udržať. Rozpočtu sa drží od zostavenia plánu, cez priebeh prác až po dokončenie interiéru.

interiérový dizajnér má znalosť materiálov

Má lepší prehľad

Interiérový dizajnér dokonale pozná trh a má vytvorené kontakty. Dokáže poradiť s výberom vhodných materiálov, ktoré si zachovávajú svoju kvalitu pri čo najnižších možných nákladoch.

Moderná obývačka

Pozná najnovšie trendy

Google vám síce môže poradiť, čo momentálne letí, no nerozumie tomu lepšie než dizajnér. Skúsený dizajnér vie, aké trendy budú dlhodobejšie a čo sa hodí k vášmu domu. Ďalším prvkom je jeho odbornosť, na základe ktorej sa vaše predstavy premietnu do požadovaného výsledku.

Zvýšenie hodnoty domu

Interiérový dizajnér zvyšuje hodnotu domu

Akonáhle si dáte dom zariadiť vyškoleným interiérovým dizajnérom, hodnota vášho domu vzrastie na trhu. Kto by nechcel dom, ktorý je vo vhodnej lokalite a navyše krásne vyzerajúci zvonka aj zvnútra? S interiérovým dizajnérom získate túto pridanú hodnotu.

My v RenesHome interiérový dizajn nevnímame ako niečo, čo je navyše. Pri navrhovaní domu je rovnako dôležitou súčasťou podobne ako dispozícia a orientácia domu. Našou hlavnou prioritou pri vytváraní nového domova je preto rešpektovať všetky prvky s ohľadom na celok a nie len na jednotlivé miestnosti alebo kútiky. Dôraz dávame na každý detail, aby ste sa vo svojom domove cítili pohodlne, bezpečne a mali ste radosť z priestoru okolo seba.

Tiež vás bude zaujímať