zbabrane interiery

6. septembra 2021

Zbabrané interiéry. Niečo čo doma určite nechcete mať!

Pri navrhovaní interiéru domu chce väčšina ľudí niečo jednoduché a funkčné a zároveň estetické. Niektorí dizajnéri však obchádzajú všetky pravidlá a zdravý rozum. Byť výnimočný sa v tomto smere nevypláca, pretože z pohodlného bývania sa stáva komplikované. Pozrite sa na dizajnérske katastrofy z rôznych kútov sveta. Veríme, že nič takéto by ste vo svojom dome nechceli.

Kúpeľňa bez dverí

Predstavte si, že vojdete do domu a prvé, čo uvidíte, je človek sediaci na toalete. Kúpeľňa je situovaná oproti vchodovým dverám domu, no samotnej kúpeľni dvere chýbajú. Keď vojdete do tohto domu, okrem prekvapenia vás musí ovaliť aj zápach z toalety.

Kúpeľňa bez dverí

Odtok užitočný len pri „záplave“

Odtok v sprche má byť umiestnený tak, aby voda bez problémov odtekala. To však neplatí pri tomto interiérovom návrhu. Odtok je vyvýšený a umiestnený pri dverách, preto sa môže ľahko stať, že voda zaplaví druhú miestnosť.

Vyvýšený odtok v sprche

Kuchyňa ako od dizajnéra gaučov

Táto kuchyňa vyzerá, akoby ju navrhol dizajnér gaučov. Skrinky sú hrozné a sporák má nepravidelný tvar. Je tu vážne riziko vzniku požiaru. Majiteľ sa môže aspoň utešovať, že ak sa náhodou zblázni, bude už vopred zvyknutý na vypchatú celu.

Čalunená kuchyňa

Nebezpečný výstup na „trón“

Predstavte si, že zakaždým, keď chcete ísť na toaletu, musíte prekonať niekoľko prekážok. Ak ste unavení alebo sa zobudíte uprostred noci, nebude to nič príjemné. Pri takejto toalete sa k nehode dopracujete veľmi ľahko.

Záchod na poschodí

Miestnosť, v ktorej vás rozbolí hlava

Ak by sa Barbie dom z 90. rokov stal domom v životnej veľkosti, zrejme by vyzeral takto. Výrazná ružová v kombinácii s modrou, ktoré sa objavili na podlahe, sú zárukou bolestí hlavy. Páčilo sa by sa vám variť v takejto kuchyni? Nám rozhodne nie.

Barbie kuchyňa

Dvere len pre triezvych?

Z akého dôvodu sa tento dizajnér rozhodol urobiť zakrivené dvere? Ak sa vraciate domov z party či flámu, možno budete mať problém prejsť nimi. Je to výzva nielen pre opitého, ale aj pre triezveho. Stačí vyplniť voľný priestor zrkadlom a budete mať pocit, že ste v dome, aké poznáte zo zábavných parkov.

Atypické dvere

Priestor nabitý plesňou

Mať v kúpeľni malý koberček na utieranie nôh je skvelý nápad, pretože kedykoľvek ho môžete vložiť do práčky a vyprať. Keď však majú ľudia koberec od steny k stene v celej kúpeľni a dokonca aj okolo vane a toalety, koledujú si o zamorenie plesňou.

Čalúnená kúpeľňa

Chladnička utiekla do stredu miestnosti

Tento dizajnér sa rozhodol, že ústredným prvkom kuchyne nebude jedálenský stôl, ale chladnička. Tá je umiestnená na najnevhodnejšom mieste, pretože v noci do nej ľahko narazíte a cez deň sa jej rovnako musíte vyhýbať.

Chladnička v strede kuchyne

Kto sa chce osprchovať, musí udržať rovnováhu

Na takúto sprchu by ste možno radi natrafili na potulkách divokou prírodou, no v domácnosti neobstojí. Sprcha je zvyčajne posledným miestom, kde sa chcete cítiť nestabilne. Táto skala však predstavuje obrovské riziko pošmyknutia sa. Ak sa nechcete hrať na morskú pannu, táto sprcha bude pre vás viac nebezpečná ako užitočná.

Kameň v sprchovom kúte

Nemusíte siahať po toaletnom papieri

Tento dizajnérsky výtvor je mätúci. Na jednej strane vám toaletný papier nedovoľuje pohodlne sedieť, no na druhej strane sa nemusíte načahovať za toaletnou rolkou. Kúpeľňa je dostatočne veľká, aby to dizajnér vyriešil inak a myslíme si, že toto nebola šťastná voľba.

Záchodová doska s toaleťákom

Počas prania sa trasie celý dom

Ešte sme nevideli, aby niekto inštaloval práčku takýmto spôsobom. V prvom rade nás zaujíma, koľko vydržia obkladačky, kým prasknú. Majitelia to však vnímajú optimisticky, keďže na práčku ešte umiestnili osviežovač vzduchu aj toaletný papier. Keď je práčka zapnutá, všetko musí popadať na zem.

Zabudovaná práčka

Tiež vás bude zaujímať